W dniu 4 grudnia 2016r. społeczność Świetlicy „Emaus” już po raz szesnasty spotkała się, by podsumować efekty pracy.

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Oświatowe „ECHO” i Świetlica „Emaus”. W tym roku realizowano zadanie publiczne - ROZWIJANIE I KULTYWOWANIE TRADYCJI REGIONALNYCH ORAZ AKTYWNE ZAGOSPODAROWANIE CZASU WOLNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY POPRZEZ ZAJĘCIA KULTURALNE, ARTYSTYCZNE, PROFILAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE POD NAZWĄ „EMAUS” W RABIE WYŻNEJ.
    Zadanie to realizowane było ze środków Urzędu Gminy Raba Wyżna i współfinansowane przez Stowarzyszenie Oświatowe ECHO, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Bank Spółdzielczy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.
    Uczestnicy świetlicy to uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej , uczniowie klas I – III Gimnazjum nr 1. Liczba uczestników: 107, ilość grup: 10, instruktorzy: 7.
Zajęcia i instruktorzy:
taneczno - ruchowe – Monika Staszyńska
historyczno-regionalne- Maria Rapacz – Piziak
rękodzielnicze – Maria Możdżeń – Wójcik
plastyczne – Małgorzata Ślaga
świetlicowe – Angelika Sikora
teatralne – Irena Józefiak
fotograficzne – Piotr Urbaniak
    Wychowankowie świetlicy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, a efekty ich pracy można było zobaczyć w trakcie występów i na wystawie prac. Tańce kowbojskie i układy cheerleaderskie wykonali uczestnicy zajęć taneczno ruchowych. Aktorzy koła teatralnego przedstawili sztukę pt. „ Szelmostwa Lisa Witalisa” , której reżyserem była dyrektor Teatru Lalek „Rabcio”. Zachwycała nie tylko gra młodych aktorów, ale i piękne stroje oraz scenografia. Obrazy malowane na szkle,  wycinanki, kolorowanki, hafty, koronkowe bańki, solne aniołki, stroiki przygotowali na wystawę prac uczestnicy kół rękodzielniczego, plastycznego i świetlicowego. Członkowie koła historyczno-regionalnego wykonali albumy o regionie. Całe życie świetlicy udokumentowali w prezentacji multimedialnej i na zdjęciach członkowie koła fotograficznego.
    Naszą pracę podziwiali licznie zgromadzeni goście, rodzice i rodziny wychowanków. Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Wójt Gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, ks. Proboszcz Antoni Zuziak , Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rokicinach Podhalańskich Danuta Faber, Kierownik Świetlicy „Quo vadis?” Beata Kacwin, przedstawiciele: Banku Spółdzielczego, Rady Gminy-Adam Sawina.
Oprócz zajęć cyklicznych młodzież uczestniczyła w innych formach pracy świetlicowej:
spotkaniach z twórcami ludowymi – Izabelą Zającówną, Joanną Słodyczka, Dawidem Wędziarzem,
wycieczkach – do Malowanej Wsi Zalipie, do Teatru Lalek w Rabce – Zdrój na spektakl „Pinokio”,
zajęciach warsztatowych z pedagogiem,
zajęciach prowadzonych przez ratowników GOPR w Rabce – Zdrój.
W czasie spotkania Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „ECHO” Jolanta Urbaniak wręczyła Adrianie Pałasz certyfikat stypendium pomostowego.
Dziękujemy wszystkim gościom, uczestnikom XVI Familiady, sponsorom naszej działalności, rodzicom zaangażowanym w pracę świetlicy.

Kierownik Świetlicy „EMAUS”
Maria Rapacz -Piziak