W Niedzielę Palmową o godzinie 12.30 w kościele parafialnym w Rabie Wyżnej zabrzmiała pieśń pasyjna. W atmosferę Wielkiego Tygodnia wprowadził parafian koncert zatytułowany „Stabat Mater”

Koncert wykonała Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu, „Młoda Podhalańska Filharmonia" pod dyrekcją pani Marty Łapczyńskiej, chór „Adoramus” z Rdzawki oraz zespół wokalny pod kierownictwem Marcina Zborka.

Podczas koncertu zabrzmiały światowej rangi utwory:

- duet „Laudamus te" i solo „Domine Deus" z „Glorii" Antonio Vivaldiego
- 8 części „Stabat Mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego
. „Stabat Mater” w dziejach muzyki pełni taką rolę, jak pieta w sztukach plastycznych. Ukazuje mękę i śmierć Zbawiciela z perspektywy cierpienia jego Matki. W rzeźbach i na obrazach Maria trzyma ciało Jezusa na swoich kolanach, w utworach muzycznych stoi pod krzyżem, patrząc na jego konanie.
- "Pie Jesu" Andrew Lloyd Webbera
- "Lacrimosa" z "Requiem" (msza żałobna) Wolfganga Amadeusza Mozarta. To jeden z największych utworów sakralnych Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Partie solowe wykonali: Ewa Kowalczyk, Paulina Bielarczyk, Emilia Żurek, Klaudia Czyszczoń. Paulina i Emilia są absolwentkami PSM I i II st. w Nowym Targu z klasy wokalnej pani Ewy Kowalczyk, a obecnie studiują w Akademii Muzycznej w Krakowie, Paulina w klasie wokalnej dr hab. Olgi Popowicz, a Emilia w klasie wokalnej pani dr hab. Marii Seremet-Dziewięckiej.