W ubiegłą niedzielę skawianie obchodzili VI Święto Bobu, podczas którego poza tradycyjną degustacją potraw z bobu oraz wyborem Króla i Królowej Bobu odbył się koncert zespołu Red Lips. Zespół na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury przyjechał ponownie do gminy Raba Wyżna po tym, jak w czerwcu nie udało mu się wystąpić z powodu pogody na Festiwalu Kreatywnym.

Wśród wielu atrakcji, które pojawiły się na Święcie Bobu można wymienić: koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Skawy, pokaz sztuki walki ze szkółki Kingi Smółki, występ grupy kabaretowo-teatralnej „Chyba sobie kpisz", konkursy np. rzutu oponą i sprawnościowe, pokaz mody pracowni krawieckiej "Szpileczka" ze Skawy i loteria fantowa oraz ciesząca się uznaniem najmłodszych „Bóbolandia” z licznymi atrakcjami np. malowaniem twarzy. Uczestnicy imprezy mogli skosztować wspaniałych potraw z bobu. Hitem tegorocznej edycji święta była kiełbasa z bobu. Wybrano Króla i Królową Bobu, którymi zostali Izabela Sularz ze Skawy i Marcin Kieszek z woj. Mazowieckiego.
Wieczorem przed publicznością wystąpił zespół Red Lips, a popisowy koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Imprezę zakończyła zabawa z zespołem Zawrotni.

Organizatorami Święta Bobu byli: Gminny Środek Kultury w Rabie Wyżnej, Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Lokalnych E7, OSP Skawa, Rada Sołecka i KS Skawianin Skawa.
Stowarzyszenie „Orawianki” realizuje projekt - Sport to zdrowie. W ramach projektu organizujemy zajęcia fitness m.in.
w miejscowości Podsarnie.