QR Icon

W niedzielę, 29 października, odbyła się 2. gala wręczenia nagród w konkursie „Najpiękniejszy ogród w gminie Raba Wyżna 2017”.

Zwycięzców ukoronowano statuetką oraz nagrodami. W galowym koncercie wystąpił laureat programu The Voice of Poland Mirosław Witkowski wraz z uczestnikami warsztatów wokalnych, które prowadził wraz z Beatą Czajką-Rolińską właścicielką Studia Piosenki Young Stars oraz Mariolą Chowaniec, kierującą rabiańskim zespołem Gim Band. Szałowy koncert, który nie bez powodu zatytułowano „Ogrody talentów”, nie tylko uświetnił galę i pokazał talenty wokalne młodych ludzi z gminy, ale przede wszystkim sprawił, że publiczność wspaniale się bawiła.

GALA I KONCERT
Podczas niedzielnego wieczoru wystąpili uczestnicy warsztatów wokalnych, które Mirosław Witkowski od września prowadził w Gminnym Ośrodku Kultury w Rabie Wyżnej. Młodzi uczestnicy warsztatów, to głównie członkowie zespołu Gim Band oraz dziewczęta doskonalące swój warsztat wokalny w Studio Piosenki Young Stars pod okiem Beaty Czajki Rolińskiej. Mirosław Witkowski, dodajmy, jest laureatem i finansistą programów telewizyjnych - The Voice of Poland, Szansy na Sukces oraz polskiej i słowacko-czeskiej edycji X-Faktora. Nie da się ukryć, iż wspaniali i utalentowani młodzi artyści wraz z maestrem zorganizowali popisowy koncert galowy, tworząc artystyczną aranżację gali, na tle której udekorowano właścicieli najpiękniejszych ogrodów w gminie. Wokalistom towarzyszyli na scenie wybitni słowaccy muzycy: gitara basowa Daniel Hic Jr., instrumenty klawiszowe Daniel Hic Sr., gitara solowa Andrej Karlik.

LAUREACI
Jeśli zaś chodzi o sam konkurs, to w tym roku komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. W kategorii „ogrody przyzagrodowe”, czyli ogrody, przy których znajduje się gospodarstwo rolne laureatką I miejsca została Małgorzata Tokarczyk (Raba Wyżna), II miejsce zajęła Barbara Dziwisz (Rokiciny Podhalańskie), a III miejsce Maria Harkabuz (Podsarnie).

W kategorii „ogrody małe przy domach jednorodzinnych” wygrali: Zofia i Mateusz Papierzowie (Skawa), Irena Sieczka (Sieniawa) oraz Krystyna Rapacz (Podsarnie). Drugie miejsce zajęli: Danuta Kościelniak (Raba Wyżna) i Józef Zabrzeski (Raba Wyżna). Laureatami III miejsca zostały Maria Rapacz (Podsarnie) i Maria Kaleciak (Bielanka)
Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Józefa Dyrcz i Zofia Gruca (Raba Wyżna).

W trzeciej kategorii – „ogrody duże przy domach jednorodzinnych” - zwyciężyli Karolina i Tomasz Kantorowiczowie, Danuta Pałasz (Raba Wyżna), Oksana Kaczor z Kazimierzem Stolarczykiem (Skawa) oraz Krzysztof Saderski (Harkabuz). Nagrodzeni za drugie miejsce zostali Maria Magiera (Skawa), Genowefa Czyszczoń (Skawa) i Andżelika Rapacz (Rokiciny Podhalańskie). III miejsce zajęła Zofia Czyszczoń (Raba Wyżna), a wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Barbara Trybuła (Raba Wyżna).

Gratulujemy!

WYSTAWA
Gali towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej składającej się na cykl zatytułowany „Gmina Raba Wyżna w obiektywie”. Twórcami wystawy byli młodzi ludzie, którzy od września uczestniczyli w warsztatach fotograficznych ucząc się techniki artystycznego fotografowania pod kierunkiem Grzegorza Błachuty. Wbrew wyrywkowej dokumentacji, bo fotografie przedstawiają jednak fragment naszej gminy, wystawa tworzy spójną estetycznie całość. I nie da się ukryć, że pod tą warstwą dokumentarną kryje się poszukiwanie piękna i banalności. Wystawę można podziwiać do końca grudnia na sali obsługi klienta w Urzędzie Gminy w Rabie Wyżnej.

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓŁPRACĘ
Bardzo się cieszymy, że w nasze działania włączają się instytucje i lokalni przedsiębiorcy. Dzięki nim możemy obdarować laureatów ciekawymi nagrodami. W tym roku organizacje gali wsparli: Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, Centrum Ogrodnicze Skalniak w Spytkowicach, Stoisko 4 F w Rabie Wyżnej, Firma Sofi Ewa Bielarczyk, Delikatesy Rapacz, Sklep Gabi odzież damska i męska, Termy Chochołowskie, Klinika Uśmiechu w Rabie Wyżnej. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Należy dodać, że filmową prezentację ogrodów przygotowali Marta i Cezary Skroccy, a dekorację tematyczną wykonała firma Laboratorium Dekoracji Angelika Walkowska-Jaróg wraz z Sylwią Matejczyk.

ZAPRASZAMY DO KLUBU MIŁOŚNIKÓW OGRODU
Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej organizując konkurs na najpiękniejszy ogród w gminie, ma na celu nie tylko motywowanie mieszkańców w zakresie utrzymania estetyki obejść, ale też integrację mieszkańców, dla których wspólną pasją jest ogród. Przekonaliśmy się, że na terenie naszej gminy jest mnóstwo pięknych ogrodów, ale wiele jest także tych, o których istnieniu nie wiemy, są także ogrody, dopiero co założone, które zachwycą swoim urokiem wkrótce. Dlatego też już dziś zachęcamy właścicieli ogrodów, by zgłaszali się do kolejnej edycji konkursu. A laureatów ubiegłorocznej oraz tegorocznej edycji konkursu oraz wszystkich, którzy kochają pracę w ogrodzie zapraszamy do Klubu Miłośników Ogrodu. O spotkaniach klubu będziemy informować Państwa na łamach „Wieści Rabiańskich” oraz serwisu internetowego gminy Raba Wyżna.

Galeria

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647