21 października grupa teatralna Jastrzębie oraz członkowie Oazy 40+ zorganizowali wieczornicę w kościele parafialnym w Sieniawie. - W ten sposób chcieliśmy przypomnieć wydarzenie wręczenia  Świętego Paliusza Ojcu św. Janowi Pawłowi II w 1978 roku i modlić się w nietypowy sposób, recytując wiersze wielu poetów – mówi Teresa Rusnak, organizator i pomysłodawczyni wieczornicy.

Wieczornica wprowadziła przybyłych w modlitewną zadumę przy recytowanych wierszach, muzyce poważnej i śpiewie „na żywo” pieśni szczególnie drogich Janowi Pawłowi II. - Dokonaliśmy wyboru wierszy ks. Jana Twardowskiego, Izabeli Zającówny, Teresy Boguszewskiej i ks. Janusza Pasierba – tłumaczy Teresa Rusnak. Artystycznym dopełnieniem wydarzenia była prezentacja multimedialna o życiu i działalności Jana Pawła II oraz dekoracja tworząca piękny nastrój, nagłośnienie i oświetlenie aktorów.

Teresa Rusnak przyznaje też, że zorganizowanie wieczornicy było możliwe dzięki zaangażowaniu młodzieży, pomocy Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej, księdza proboszcza i wielu ludzi dobrej woli oraz parafian, którzy licznie przybyli na tę uroczystość i wspólnie się modlili.

Nagłośnienie i oświetlenie przygotowali Edyta Trybuła i Artur Szpałek, dokumentację fotograficzną Natalia Matuszek i Kamila Budziak, prezentację multimedialną Sylwia Matejczyk , Wiktor Antolak, Danuta Antolak i Daniel Matuszek, dekorację Angelika Walkowska – Jaróg. Film nagrał Piotr Kuczaj. Oprawę muzyczną Beata Kacwin, a gościnnie wystąpił ks. Andrzej Jeleń.