QR Icon

Opracowano dwa nowe warianty koncepcji obwodnicy Raby Wyżnej w ciągu DW 958

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie w odpowiedzi na podjętą uchwałę nr LI/490/2023 Rady Gminy Raba Wyżna (Rezolucja Rady Gminy Raba Wyżna wyrażająca sprzeciw wobec przebiegu proponowanych wariantów trasy obwodnicy Raby Wyżnej) przekazał do Urzędu Gminy Raba Wyżna materiały obrazujące dwa dodatkowe korytarze drogi obwodowej.

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Rabie Wyżnej

11 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie LKS "Orkan" w Rabie Wyżnej rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek z gmin: Raba Wyżna i Spytkowice.

Tytuł mistrzowski i złote medale dla uczennic z Sieniawy

W dniu 29 maja na stadionie KS Wawel w Krakowie odbyły się Mistrzostwa województwa w czwórboju lekkoatletycznym. W kategorii dziewcząt tytuł mistrzowski i złote medale zdobyły uczennice z Sieniawy z wynikiem 1409 pkt pokonując 11 najlepszych szkół z Małopolski.

Zapraszamy na „Tydzień z św. Janem Pawłem II” w Podsarniu

W dniach od 21 do 28 maja 2023 roku w Parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu - Harkabuzie odbędzie się  „Tydzień z św. Janem Pawłem II”. Zaplanowano wtedy szereg wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, integracyjnych oraz duszpasterskich, związanych z obchodami 103. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - św. JP II.

Gminne Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

3 maja 2023 r. uroczystą mszą świętą o godzinie 11.00 w kościele parafialnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Skawie rozpoczęły się obchody: 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, Międzygminnego Dnia Strażaka OSP oraz 90. rocznicy powstania Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Skawa

Adam Pęksa doceniony

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Główny, w uznaniu wybitnych zasług dla związku, nadał Adamowi Pęksie godność Honorowego Przewodniczącego Zarządu Koła PZERiI w Rabie Wyżnej. Uroczystość nadania tego zaszczytnego tytułu odbyła się w Rabie Wyżnej, w obecności członków rabiańskiego koła i zaproszonych gości.
>

Informacje bieżące

 • Znaleziono psa

 • Ostrzeżenie meteorologiczne nr 276. Silny wiatr/1.

  Silny wiatr/1. Od 12:00 03.10.2023 r. do 24:00 03.10.2023 r. Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości lokalnie do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, z południa i południowego zachodu.

 • Zawiadomienie Urzędnika Wyborczego w Gminie Raba Wyżna o miejscu pierwszego posiedzenia Obwodowych Komisji Wyborczych.

  Pierwsze posiedzenie wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Gminie Raba Wyżna wraz ze szkoleniem odbędzie się 29 września 2023 r. od godz. 14.00 w sali GOK w Rabie Wyżnej (budynek OSP Raba Wyżna nr 66).

 • Bezpłatne szkolenia KOWR z funkcjonowania biogazowni rolniczych

  12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji (rolników i inwestorów) oraz dla przedstawicieli administracji publicznej.

 • Zaproszenie na konferencję #Małopolska lokalna w Nowym Targu

  Druga konferencja z cyklu #Małopolska lokalna odbędzie się 4 października 2023 roku w Nowym Targu. Już drugi raz zapraszamy Państwa do dyskusji na temat obszarów wiejskich w Małopolsce, a szczególnie w jej południowej części, organizując konferencję poza Krakowem.

 • Program „Ciepłe mieszkanie” – ankiety

  W związku z uruchomieniem naboru wniosków o dofinansowanie dla gmin w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”, zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety celem określenia skali zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła wśród mieszkańców lokali wielorodzinnych w Gminie Raba Wyżna. Program realizowany będzie w momencie pozyskania środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 • Ogłoszenie o rozpoczęciu konsultacji Rocznego Programu Współpracy Gminy Raba Wyżna z organizacjami pozarządowymi na rok 2024

  Na podstawie Uchwały Nr LI/447/2010 Rady Gminy Raba Wyżna z dnia 30 września 2010 r. w sprawie „Regulaminu konsultacji społecznych z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie projektów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Wójt Gminy Raba Wyżna ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu Rocznego Programu...

 • „Sadza Płonie. Czad Zabija. Żyj!"

  Międzywojewódzki Cech Kominiarzy przypomina o zagrożeniach związanych ze smogiem, pożarami, zaczadzeniami. Pamiętajmy zatem, żeby „zadbać o nasze kominy”, zwłaszcza przed zbliżającym się kolejnym sezonem grzewczym.   Poniżej publikujemy odnośnik do komunikatu Prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do włąścicieli, zarządców i użytkowników budynków w związku z kampania społeczną.Ponadto Prezes Krajowej Izby Kominiarzy przypomina o nowych obowiązkach właścicieli i zarządców budynków podczas...

 • Średni samochód ratowniczo – gaśniczy dla OSP Podsarnie

  W dniu 24.08.2023r. Wójt Gminy Raba Wyżna uroczyście przekazał samochód ratowniczo- gaśniczy umową darowizny na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Podsarniu. W/w samochód jest współfinansowany ze środków – Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Całkowita wartość samochodu: 1 120 530,00 zł, w tym dofinansowanie: 1 089 000,00 zł. Nabycie przedmiotowego samochodu przyczyni się do szybszej, sprawniejszej, bezpieczniejszej interwencji jednostki OSP Podsarnie w...

Obszary działań samorządu

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647