QR Icon

Mieszkańcy gminy na Dolnym Śląsku

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zorganizował dla mieszkańców gminy 3-dniowy wyjazd integracyjno-kulturalny obejmujący trasę Wrocław – Świdnica – Wałbrzych – Szczawno-Zdrój. W planie zwiedzania pojawiły się najważniejsze zabytki i atrakcje kulturalno-rozrywkowe tego regionu.

Dni Kultury Sieniawiańskiej

Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sieniawie zaprasza do parku dworskiego w Sieniawie w dniach 13-15 sierpnia na Dni Kultury Sieniawiańskiej.

Piknik Służb Ratowniczych

Jednostka OSP w Rabe Wyżnej zaprasza na Piknik Służb Ratowniczych, który odbędzie się w najbiższą sobotę 30 lipca na stadione LKS Orkan w Rabie Wyżnej.

Wizyta w zagrodzie

Na zakończenie tegorocznego projektu „Kreatywne wakacje w gminie Raba Wyżna” dzieciaki i młodzież odwiedzili zagrodę edukacyjną w Harkabuzie.

Wypoczynek na sportowo

Kolejny tydzień wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury w Rabie Wyżnej upłynął pod hasłem wesołej, sportowej zabawy. Zajęcia z cyklu „Letnia Olimpiada Sportowa” wypełnione licznymi konkurencjami, zabawami, wyścigami, piłką nożną, fitnessem i kickboxingiem prowadzili trenerzy współpracujący z klubem Fitnessland w Rabce-Zdroju.

Finał letnich zajęć artystycznych

Podczas pierwszego tygodnia lipca w Rabie Wyżnej odbyły się zajęcia artystyczne. Dzieciaki przez pierwsze trzy dni ćwiczyły wyobraźnię wraz z animatorami ze Stowarzyszenia Lokomotywa z Rabki-Zdroju.

INFORMACJA DLA OSÓB PRZEMIESZCZAJĄCYCH SIĘ Z UKRAINY ZE ZWIERZĘTAMI TOWARZYSZĄCYMI (PSY, KOTY, FRETKI)


Zgodnie z przepisami Unii Europejskiej zwierzęta z gatunku psy, koty, fretki wjeżdżające z Ukrainy muszą posiadać:
• prawidłowe oznakowanie (chip);
• ważne szczepienie na wściekliznę;
• wynik miareczkowania przeciwciał przeciwko wściekliźnie;
• świadectwo zdrowia wydane przez właściwe władze weterynaryjne.


W drodze odstępstwa z powodu działań wojennych na terytorium Ukrainy, zwierzęta towarzyszące właścicielom przekraczającym granicę polsko – ukraińską mogą być wpuszczone do Polski bez spełnienia powyższych wymogów weterynaryjnych.


Jeżeli jeden lub więcej z powyższych wymogów nie jest spełniony, należy zgłosić ten fakt funkcjonariuszowi polskiej Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej (Administracji Celnej) lub Policji przy przekraczaniu granicy państwowej.


W celu objęcia Państwa zwierzęcia uproszczoną procedurą przekraczania granicy państwowej należy wypełnić wniosek o:
1. pozwolenie na przemieszczenie zwierzęcia towarzyszącego na teren UE – jeżeli Polska jest państwem docelowym osoby przekraczającej granicę

lub


2. tranzyt przez państwo członkowskie - jeżeli Polska nie jest państwem docelowym osoby przekraczającej granicę.


Po wypełnieniu wniosku, Państwa zwierzę zostanie bezpłatnie oznakowane i zaszczepione przeciwko wściekliźnie przez Inspekcję Weterynaryjną. Po wykonaniu procedur zostaną państwo zaopatrzeni w pozwolenie, które będzie dowodem legalnego przekroczenia granicy ze zwierzęciem towarzyszącym do miejsca docelowego. W przypadku przekroczenia granicy bez zachowania powyższej procedury, po dotarciu na miejsce przeznaczenia (tymczasowego pobytu) konieczne jest zgłoszenie się ze zwierzęciem do zakładu leczniczego dla zwierząt, gdzie zostaną państwo poinformowani o dalszych procedurach.

Źródło i więcej informacji: https://www.wetgiw.gov.pl/main/aktualnosci/Tymczasowa-procedura-przemieszczania-zwierzat-towarzyszacych-z-terytorium-Ukrainy-na-teren-Polski-przez-osoby-nie-posiadajace-kompletu-dokumentow-weteynaryjnych-dla-psow-kotow-fretek/idn:1999

Obszary działań samorządu

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647