QR Icon

Zapraszamy na mikołajkowe widowisko

W niedzielę (5 grudnia) Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zaprasza dzieci na mikołajkowe widowisko w klimacie bajek Walta Disney’a. Start godzina 16:00! Szczegóły na plakacie. Wszystkich uczestników wydarzenia obowiązują maseczki!

System Rejestrów Publicznych w Turystyce

System Rejestrów Publicznych w Turystyce został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą skorzystać z usług przedsiębiorców turystycznych. Dzięki temu narzędziu, obywatele mają możliwość rzetelnego zweryfikowania czy dany podmiot działa legalnie i posiada wymagany wpis do rejestrów.

Święto Niepodległości w gminie Raba Wyżna

– Jesteśmy tu, by oddać hołd pokoleniom Polaków, którzy walczyli o wolność na wielu frontach – mówił 11 listopada wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz, otwierając, symboliczne w tym roku, gminne obchody Święta Niepodległości.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Na prośbę Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego informujemy, że od dnia 12-24 listopada 2021r. będzie realizowane badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021...

Święto Niepodległości

Wójt Gminy Raba Wyżna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zapraszają mieszkańców gminy do uczczenia Święta Niepodległości. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie.

Wdrożenie nowego e-dowodu

Od 7 listopada wprowadzane są nowe dowody osobiste z drugą cechą biometryczną. Od następnego dnia, to jest 8 listopada Polacy będą mogli składać wnioski o ich wydanie...

Raba Wyżna, 23.01.2017r.


Raport z przeglądu i monitoringu Kodeksu Etycznego Pracowników Urzędu Gminy Raba Wyżna

Kodeks Etyczny Pracowników Urzędu Gminy Raba Wyżna podlega corocznemu przeglądowi (weryfikacji działania) oraz stałemu monitoringowi przez pracowników Urzędu Gminy oraz społeczności lokalnej.


Celem przeprowadzenia przeglądu rocznego oraz bieżącego monitorowania Kodeksu Etycznego jest dokonanie aktualizacji w przypadkach wymagających dostosowania do opisania właściwych postaw etycznych Urzędników.
Monitorowanie funkcjonowania Kodeksu Etycznego odbywa się na bieżąco. Pracownicy Urzędu mogą przedstawiać spostrzeżenia i propozycje w tej mierze do Referatu Organizacyjnego. Natomiast mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać bezpośrednio do sekretariatu Urzędu pisemnie. W przypadku uzyskania takich informacji, brane są pod uwagę przy tworzeniu raportu z funkcjonowania kodeksu.

Pracowników Urzędu informuje się o treści raportu, który może zawierać ustalone ewentualne nieprawidłowości w ich postawie i przestrzeganiu zasad kodeksu etycznego. Każdy z pracowników powinien zapoznać się z raportem i dołożyć wszelkich starań, aby jego postępowanie nie budziło zastrzeżeń i było zgodne z przyjętym Kodeksem Etycznym.
Raport będący podsumowaniem corocznego przeglądu Kodeksu Etycznego podawany jest do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń w Urzędzie i na stronie internetowej Urzędu. Pracowników informuje się o wynikach raportu poprzez wyłożenie do wglądu w sekretariacie Urzędu.

Do 30 czerwca 2016 roku nie wpłynęły żadne propozycji czy uwagi do obowiązującego Kodeksu Etycznego.
Do 31 grudnia 2016 roku nie zostały zgłoszone przypadki naruszenia Kodeksu Etycznego Pracowników Urzędu Gminy Raba Wyżna.
Robert Migiel
Sekretarz Gminy

Informacje bieżące

 • Ostrzeżenie meteorologiczne nr 222

  IMGW-PIB ostrzega - zawieje/zamiecie śnieżne od godz. 17:00 dnia 30.11.2021 do godz. 07:00 dnia 01.12.2021...

 • Obwieszczenie Wójta Gminy

  Wójt Gminy Raba Wyżna, działając na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2020 r., poz. 1683 z późn. zm.) informuje, że Koło łowieckie „PONOWA” przeprowadzi polowania zbiorowe w obwodzie łowieckim nr 229, w dniu 12.12.2021 r., na terenie miejscowości: Bukowina – Osiedle, Harkabuz i Podsarnie.Rozpoczęcie polowań zbiorowych - godz. 8.00, zakończenie - godz. 15.00Niniejsze obwieszczenie podaje się do publicznej wiadomości, w sposób zwyczajowo...

 • Kotki do adopcji

  Młode kotki  (na zdjęciach poniżej) szukają domu. Koty znajdują się w miejscowości Skawa.   Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Raba Wyżna (pokój 3-02), nr tel.: 18 26 912 66

 • Znaleziono psa w Rabie Wyżnej

  Znaleziono suczkę na stacji Orlen w miejscowości Raba Wyżna. W chwili znalezienia suczka nie posiadała obroży. Zwierze jest bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Poniżej prezentujemy zdjęcie psa.Jeśli ktoś rozpoznaje psa, zna właściciela prosimy o kontakt: Urząd Gminy Raba Wyżna - 18 269 12 66.

 • Zapraszamy na mikołajkowe widowisko

  W niedzielę (5 grudnia) Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zaprasza dzieci na mikołajkowe widowisko w klimacie bajek Walta Disney’a. Start godzina 16:00! Szczegóły na plakacie. Wszystkich uczestników wydarzenia obowiązują maseczki!

 • Ostrzeżenie meteorologiczne nr 219

  Województwo Małopolskie (13 powiatów) IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu od godz. 00:00 dnia 27.11.2021 do godz. 08:00 dnia 27.11.2021r.  ...

 • System Rejestrów Publicznych w Turystyce

  System Rejestrów Publicznych w Turystyce został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą skorzystać z usług przedsiębiorców turystycznych. Dzięki temu narzędziu, obywatele mają możliwość rzetelnego zweryfikowania czy dany podmiot działa legalnie i posiada wymagany wpis do rejestrów.

 • POZBĄDŹ SIĘ PRZETERMINOWANYCH FARB, KLEJÓW, LAKIERÓW!

  W grudniu w dniach: 2 (czwartek), 7 (wtorek), 9 (czwartek), 14 (wtorek), 16 (czwartek), 20 (wtorek) odbędzie się zbiórka przeterminowanych farb, klejów, lakierów, pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

 • Uwaga! Od 29 listopada do 8 grudnia 2021r. zamknięty przejazd kolejowy w Skawie Dolnej

  Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie działające na zlecenie PKP S.A. zawiadamia o całkowitym zamknięciu dla ruchu kołowego przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1668K Rabka-Skawa-Naprawa w miejscowości Skawa Dolna w dniach od 29 listopada do 8 grudnia 2021r.  

Obszary działań samorządu

Uwaga

Szanowni Mieszkańcy!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo, w związku z rosnącym ryzykiem zakażeń koronawirusem oraz wciąż nowo pojawiającymi się przypadkami osób zarażonych w naszym kraju, jak również mając na uwadze procedury zachowawcze wprowadzone przez Polski Rząd (decyzja o zamknięciu placówek oświatowych, odwoływanie imprez masowych, itd.) w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, informuje się, że Urząd Gminy w Rabie Wyżnej, PROWADZI OGRANICZONĄ BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ KLIENTÓW.


Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów).  W celu sprawnego załatwiania spraw zaleca się wcześniejsze skontaktować się telefonicznie pod nr tel. (18) 26 91 250 lub 18 26 71 143, celem przedstawienia sprawy. Kasa w Urzędzie Gminy jest czynna do godziny 14.30.
Przed załatwianiem spraw w Urzędzie Stanu Cywilnego w tym rejestrację urodzeń i zgonów, prosimy o kontakt na tel. (18) 26 91 257.

Wszystkie inne sprawy zalecamy załatwiać za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym) lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.
Wszelkie informacje o koronawirusie znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/zdrowie oraz https://www.gov.pl/web/koronawirus

Przypominamy także, że wpłat z tytułu podatków, odpadów należy dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu.

Apelujemy również, by zachować zdrowy rozsądek oraz podstawowe zasady ostrożności.

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647