Gminne Biuro Spisowe przypomina, iż został niecały miesiąc do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Musimy mobilizować się wzajemnie, żeby wykonać spis w 100%!

Przypominajmy sobie wzajemnie o obowiązku spisowym, który należy zrealizować do 30 listopada. Wystarczy wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę.

Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:

• Samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl/
  • Telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99

Osoby nie posiadające możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu, mogą skorzystać z przygotowanego stanowiska do przeprowadzenia samospisu, które znajduje się na sali obsługi Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej.

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spiszą się samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi:

• Telefonicznie, w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie telefonicznym,
  • Bezpośrednio – w celu przeprowadzenia spisu w wywiadzie bezpośrednim w miejscu dogodnym dla użytkownika gospodarstwa rolnego.

Informujemy, że na terenie naszej gminy od dnia 1 października pracuje 4 rachmistrzów spisowych.

Przypominamy, że wzięcie udziału w Powszechnym Spisie Rolnym jest dla wszystkich rolników obowiązkowe.

Więcej informacji na temat Powszechnego Spisu Rolnego 2020 znajdą Państwo tutaj.