Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej na stronie www.lokalnyanimatorsportu.pl uruchomiła

dla Państwa nowy portal internetowy, którego celem jest ułatwienie dostępu do oferty zajęć sportowych i rekreacyjnych, prowadzonych przez Animatorów Sportu w ramach realizacji projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Lokalny Animator Sportu”. Dostęp do serwisu możliwy jest zarówno z komputerów stacjonarnych jak i urządzeń mobilnych, a zastosowane rozwiązania mają na celu obniżenie czasu ładowania i zmniejszenie obciążenia łącza ilością przesyłanych danych.
Od tego roku projekt „Lokalny Animator Sportu” może być realizowany, nie tylko na boiskach typu Orlik 2012, ale także w terenie, halach sportowych, pływalniach, lodowiskach oraz wszystkich innych obiektach sportowych udostępnionych przez Samorządy Terytorialne na potrzeby jego realizacji. Obejmuje on swoim zasięgiem różne grupy wiekowe, a udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.
Liczymy, że oddane w Państwa ręce narzędzie ułatwi dostęp do zaplanowanych na dany miesiąc zajęć oraz dzięki poprawie komunikacji z Animatorami, pozwoli im lepiej rozpoznać potrzeby środowiska, co zaowocuje powstaniem wielu nowych form aktywności ruchowej osób, które dotąd nie korzystały z możliwości jakie daje realizowany w tym roku projekt.
Choć zakończy się on 31 grudnia, to mamy nadzieję, że oddana do Państwa użytku Platforma w kolejnych latach będzie stopniowo rozbudowywana, by jak najlepiej wspierać współpracę Animatorów z lokalnymi społecznościami na terenie całego naszego kraju.