Już w niedzielę 29 lipca, miłośników kolarstwa czekają nie lada emocje, Rusza bowiem Podhale Tour -, Kolarski Puchar Podhala w jeździe  indywidualnej na czas na szosie.

PODHALE TOUR

Jest to bardzo specyficzna impreza, składająca się z trzech etapów poprowadzonych malowniczymi, lecz bardzo trudnymi drogami wokół Pasma Podhalańskiego o bardzo dużych różnicach wysokości, i stromych nachyleniach, zarówno na podjazdach jak i ostrych i szybkich zjazdach(trasy dostępne pod adresem www.podhaletour.e-zawody.pl. W zawodach może wziąć  udział każdy kto ukończył 18 lat, ma sprawny rower, kask, i czuje się na siłach pokonać wymagający około czterdziestokilometrowy dystans.

Wyścigi będą się odbywały przy otwartym ruchu drogowym, dlatego wszystkich uczestników obowiązuje ścisłe przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. Miejsca szczególnie niebezpieczne będą ubezpieczone przez policję Powiatową w Nowym Targu, w ten sposób, że policjanci będą kierowali ruchem drogowym, również policja będzie patrolowała trasę wyścigu. Imprezę zabezpiecza również ambulans pogotowia ratunkowego wraz z załogą lekarsko-medyczną.

Start do pierwszego etapu w niedzielę 29.07.2012r. z Raby Wyżnej,  zapisy od godź 10.00 obok stadionu KS Orkan,  start pierwszego zawodnika o 13.10 i co minutę kolejni. Około 16,30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. W Rabie Wyżnej zostanie rozegrany mini Podhale Tour – wyścig dla dzieci na małej pętli wokół dworu.  Drugi etap Podhale Tour zostanie rozegrany 12 sierpnia w Rabce Zdrój, ze startem i metą w Chabówce w okolicy stadionu piłkarskiego, finał imprezy odbędzie się 02 września w Spytkowicach – Leśniczówka pod lasem.

Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Rabka Zdrój, któremu partnerują UM Rabka Zdrój UG Raba Wyżna, UG Spytkowice. Serdecznie zapraszamy  do udziału w zawodach a kibiców prosimy o doping na całej trasie.  Regulamin, mapy tras poszczególnych etapów, zdjęcia, wyniki na  www.podhaletour.e-zawody.pl

Stanisław Kowalcze

PODHALE TOUR - plakat