Przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele, uczniowie wraz z rodzinami oraz mieszkańcy gminy uczestniczyli w obchodach 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Bielance.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Antoni Zuziak. W słowach skierowanych do zgromadzonych gości podkreślił rolę szkoły w wychowaniu młodego człowieka. Zauważył też, że szkołę tworzą zarówno nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, jak i rodzice. Mimo iż na przestrzeni stu lat szkoła bardzo się zmieniła, to zawsze z nostalgią wracamy do czasów młodości i dzieciństwa. W trakcie Mszy poświęcony został sztandar szkoły z wizerunkiem patrona, który przekazany został na ręce uczniów. Część artystyczna była wspaniałym połączeniem regionalizmu, tradycji i zwyczajów, co słusznie zauważyła obecna na uroczystości Pani Bożena Bryl z Kuratorium Oświaty w Nowym Targu. W części artystycznej mocno zaangażowali się również rodzice, co świadczy o dobrej współpracy ze szkołą. Sporą część prezentacji prowadził Pan Eugeniusz Liro - pełniący niegdyś funkcje dyrektora szkoły. Opisał ze szczegółami zmiany, jakie zaszły w szkole, zarówno od strony edukacyjnej jak i samego budynku. Na zakończenie życzenia od władz samorządowych przekazał Wójt Gminy Pan Andrzej Dziwisz, życząc, aby dalsza praca szkoły przebiegała pod znakiem samych sukcesów i rozwoju. Podczas uroczystości dokonano poświęcenia i otwarcia nowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej.

Galeria zdjęć tutaj.