W dniach 30-31 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu odbyły się Mistrzostwa Gminy Raba Wyżna w Koszykówce o Puchar Posła RP Edwarda Siarki.

Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Bisaga ze Szkoły Podstawowej w Harkabuzie oraz Michał Rutkowski ze Szkoły Podstawowej w Podsarniu. W mistrzostwach brali udział chłopcy oraz dziewczęta ze szkół podstawowych gminy Raba Wyżna. Mistrzostwa sprzyjają integracji młodzieży z całej gminy, są okazją do wymiany doświadczeń, rozwijania umiejętności sportowych oraz po prostu czasem świetnej zabawy. Walka była zacięta, a poziom uczestników wysoki. Ostatecznie najlepszym zawodnikiem został Mateusz Buksa z Bielanki, a najlepszą zawodniczką Dominika Stolarczyk z ZS Skawa. Wszystkim dziękujemy za zabawę i czystą sportową rywalizację. Zwycięzcom życzymy sukcesów w dalszych rozgrywkach.
Po zmaganiach w duchu sportowym klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:
•Chłopcy
1. SP Bielanka - opiekun Daniel Siwor
2. SP Sieniawa- opiekun Daniel Siwor
3. SP Rokiciny Podhalańskie – opiekun Paweł Folwarski
4. SP Harkabuz- opiekun Grzegorz Bisaga
Miejsce V ex aequo
SZ Skawa – opiekun Norbert Hanula
SP Podsarnie - opiekun Michał Rutkowski
SP Raba Wyżna - opiekun Paweł Folwarski

•Dziewczęta
1. ZS Skawa- opiekun Jacek Czyszczoń
2. SP Podsarnie - opiekun Michał Rutkowski
3. SP Sieniawa - opiekun Daniel Siwor
4. SP Rokiciny Podhalańskie – opiekun Paweł Folwarski
5. SP Harkabuz- opiekun Grzegorz Bisaga
6. SP Raba Wyżna - opiekun Paweł Folwarski

Dziękujemy posłowi Edwardowi Siarce za ufundowanie pucharów dla zwycięskich drużyn oraz dla najlepszych zawodników wśród dziewcząt i chłopców, a także Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej za ufundowanie naród dla uczestników.

Galeria zdjęć tutaj.

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Bisaga