W dniach 14 – 15 kwietnia 20115 roku w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej odbyły się eliminacje powiatu nowotarskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Do eliminacji zgłosiło się 17 drużyn ze szkół podstawowych i 4 drużyny gimnazjalne. Nad przebiegiem konkursu czuwali policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu oraz wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej z oddziału w Nowym Targu. Sędzią głównym turnieju była st. sierż. Dorota Garbacz z wydziału prewencji KPP w Nowym Targu.
Uczestnicy turnieju musieli się zmierzyć z zadaniami teoretycznymi (test wiedzy i test skrzyżowania) oraz praktycznymi (udzielanie pierwszej pomocy, przejazd po miasteczku ruchu drogowego i rowerowy tor przeszkód).  Dzięki funduszom z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej na uczestników turnieju czekał poczęstunek.
Całemu turniejowi towarzyszyła atmosfera rywalizacji w duchu Fair Play. W drodze eliminacji wyłoniono 3 najlepsze drużyny ze szkół podstawowych;
Miejsce I , Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie (gmina Raba Wyżna),
Miejsce II, Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich  (gmina Raba Wyżna),
Miejsce III,  Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Kacwinie (gmina Łapsze Niżne),
gimnazjów;
Miejsce I , Gimnazjum im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Rabie Wyżnej (gmina Raba Wyżna),
Miejsce II, Gimnazjum im. Antoniny Zachary – Wnękowej w Ponicach (gmina Rabka Zdrój),
Miejsce III,  Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu (miasto Nowy Targ).
Najlepszymi zawodnikami turnieju byli wśród uczniów szkół podstawowych:
Karolina Maćkowiak (SP Harkabuz),
Estera Możdżeń (SP Harkabuz),
Daniel Król (SP Harkabuz),
wśród gimnazjalistów:
Konrad Rapacz (Gimnazjum Raba Wyżna),
Daniel Czepiel (Gimnazjum Raba Wyżna),
Kacper Maćkowiak (Gimnazjum Raba Wyżna).
Drużyny Szkoły Podstawowej z Harkabuza i Gimnazjum z Raby Wyżnej będą reprezentowały powiat nowotarski w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 12 i 13 maja 2015 roku w Mikluszowicach.
Uroczyste podsumowanie powiatowych eliminacji i wręczenie nagród odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Galeria zdjęć tutaj.