3 marca 2015 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich odbył się II Dzień Talentów.

Warto przypomnieć, że w 2014 roku szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Po raz drugi wielką atrakcją tego dnia był wspaniały występ grupy teatralnej „Lalkarze” ze Spytkowic prowadzonej przez państwa Annę i Jacka Krakowiaków. Młodzi aktorzy w tym roku szkolnym zaprezentowali premierowy spektakl pt. „Odzyskany czas” na podstawie opowiadania Agnieszki Stelmaszyk „Jak Krzyś pomógł rodzicom odzyskać czas” w reżyserii państwa Anny i Jacka Krakowiaków, którzy są również autorami scenariusza. Muzykę do spektaklu napisał zaprzyjaźniony z zespołem kompozytor – Bogdan Szczepański. Spektakl wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Podejmuje on ważny problem jakim jest brak czasu rodziców dla swoich dzieci i dedykowany jest przede wszystkim dorosłym. Jednak treści przekazywane przez utalentowanych aktorów, gra aktorska, rekwizyty, choreografia oraz ich profesjonalizm dostarczyły wszystkim, którzy mogli zobaczyć ten spektakl, niezapomnianych przeżyć artystycznych. Ich występ był dla naszych uczniów przykładem, jak wspaniałe efekty można osiągnąć, łącząc talent z ciężką pracą i pasją. W II Szkolnym Dniu Talentów uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w licznych prezentacjach różnorodnych talentów, takich jak: talent plastyczny i manualny, muzyczny, taneczny, kulinarny, zręcznościowy, naukowy i aktorski (recytacja wiersza). Swoje talenty prezentować mogli wszyscy chętni uczniowie, bez wcześniejszych eliminacji. Prezentacje oglądali uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście. Uroczystość prowadziła p. Wioletta Wolska - Kubuszek. Wielu uczniów naszej szkoły już teraz myśli o następnej edycji „Dnia Talentów”, aby zaprezentować się w jeszcze innych dziedzinach. Wszyscy uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w tegorocznej edycji zostali nagrodzeni. Serdecznie gratulujemy im wspaniałych występów!

Źródło: SP Rokiciny Podhalańskie

Galeria zdjęć tutaj.