6.12.2015r. odbyła się XV FAMILIADA, która zakończyła program realizacji zadania publicznego w Świetlicy „Emaus”.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście, wychowankowie świetlicy z rodzicami i rodzeństwem. W programie familiady były: podziękowania, prezentacja multimedialna „Migawki z życia świetlicy”, występy artystyczne muzyczne i teatralne,  wystawa prac oraz wręczenie certyfikatów stypendiów pomostowych. Dzieci i młodzież przepięknie deklamowały, gwarą góralską, wiersze miejscowych poetów: Wandy Czubernat, Izabeli Zającównej, Joanny Gruca-Słodyczka, Gienka Smółki i Władysława Szepelaka. Uczestników zajęć świetlicowych odwiedził Św. Mikołaj i wręczył upominki a gości poczęstował słodyczami.
Na wystawie znalazły się prace dzieci i wykonane na zajęciach: rysunki, kolaże, hafty, orgiami, kompozycje z suchych kwiatów, malowane szkło, biżuteria, szkatułki decupage, ozdoby świąteczne.
Do ważniejszych wydarzeń drugiego etapu należały:
WARSZTATY:
dziennikarskie – z panią Beatą Szkaradzińską,
garncarskie – z panem Edwardem Gacek,
regionalne – z panią Izabelą Zającówną.
SUKCESY ŚWIETLICOWYCH PLASTYKÓW:
X Jubileuszowy Ogólnopolski  Konkurs „ Z chlubnych kart i miejsc narodowej historii”
w Młodzieżowym Domu Kultury w Tychach. Zakwalifikowano do wystawy  prace Szymona Kosek i Macieja Ślaga.
XX KONKURS  POWIATOWY „NIEPODLEGŁOŚĆ” - nagrody otrzymali: Zofia Kurek i Magdalena Padoł a wyróżnienia: Filip Wędziarz  i Lena Kurek.
WYCIECZKI:
Kraków : Wioski świata-Park Edukacji Globalnej , kino.
Kraków: z wizytą w Radiu Kraków, Wawel, Muzeum Podziemia Rynku.
IMPREZY:
Andrzejki – dyskoteka
Udział w 37 Święcie Poezji Góralskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy sponsorowali nasze działania, współpracowali z nami i zaszczycili swoja obecnością podczas Familiady. Zadanie dofinansowane ze środków budżetu Gminy Raba Wyżna.