Gminna Biblioteka Publiczna na spotkanie poetyckie zaprosiła Annę Pituch-Noworolską, Kazimierza Burnata i Andrzeja Dębkowskiego.

Trzy różne spojrzenia, trzy odmienne sposoby ujmowania w słowa rzeczywistości, ale jedna wrażliwość i wspólny mianownik pisania – dojrzała estetyka wiersza. Każdemu ze zgromadzonych zapadły w pamięć przynajmniej niektóre obrazy tak sugestywnie nakreślone przez zaproszonych gości – czarno-białe fotografie i subtelny nastrój pożegnania z obietnicą powrotu u Anny Pituch-Noworolskiej, ostro zarysowany pejzaż walczącego „Euromajdanu” autorstwa Kazimierza Burnata czy refleksyjne spojrzenie na postać Mozarta u Andrzeja Dębkowskiego (jak wspomniał poeta – jedyny wiersz, który powstał w ciągu 15 minut – po wyjściu z muzeum upamiętniającego genialnego kompozytora).
Słuchający mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Skwapliwie skorzystali z tego gimnazjaliści, ciekawi m.in. jak powstaje wiersz, z natchnienia czy przemyśleń. Każdy poeta podawał swoją „receptę”, jednak wszyscy zgodzili się w jednym – dobry utwór potrzebuje czasu, zastanowienia, cyzelowania – poryw serca, to za mało.
Na zakończenie młodzież złożyła wierszowane podziękowanie poetom i organizatorowi spotkania, które pozwalam sobie umieścić na stronie. Można było osobiście porozmawiać z literatami, wziąć autograf i archiwalne numery „Gazety Kulturalnej” redagowanej przez Andrzeja Dębkowskiego w Zelowie.

Informacje o poetach tutaj.