19 sierpnia rozegrany został Wyścig Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB organizowanym przez Lang Team, w którym wystartowała międzynarodowa obsada.

Rywalizacja odbywała się przy słonecznej pogodzie i wysokiej temperaturze.  Bardzo dobrym udziałem w tym wyścigu mogą poszczycić się zawodnicy z Rabiańskiego Teamu.    Jako pierwsi na trasie pojawili się młodzicy i młodziczki. Wśród młodziczek bezkonkurencyjna okazała się Estera Siarka, która o ponad 3 minuty pokonała drugą zawodniczkę.
–Taką miałam taktykę, aby ruszyć od samego startu i starać się utrzymać prowadzenie aż do mety – powiedziała na mecie Estera Siarka.  U młodzików Szymon Domalik zajął miejsce tuż za podium, czyli  IV.
W juniorach młodszych walka trwała do samej mety, gdzie Adrian Siarka ostatecznie zameldował się na III miejscu. Monika Rapacz jako juniorka młodsza uplasowała się na IV miejscu. Zawodnicy tegoż klubu dnia 26 sierpnia pojechali na zawody o Puchar Czech do Ostrawy, aby tam spróbować swoich sił i sprawdzić jaki jest tam poziom kolarstwa górskiego. Tutaj świetnym miejscem może poszczycić się junior młodszy Adrian Siarka zajmując II miejsce tuż za zawodnikiem z Rosji, a reprezentant gospodarzy z Czech musiał zadowolić się III miejscem. Innymi zawodnikami, którzy brali udział w tej międzynarodowej imprezie sportowej byli:
Estera Siarka (V miejsce), Szymon Domalik (VI miejsce), Oliwia Siarka (VI miejsce).

Życzymy dalszych sukcesów zawodnikom do końca sezonu!

Galeria zdjęć tutaj.