QR Icon

Zanieczyszczenie powietrza

>

Inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie Gminy Raba Wyżna

Szanowny Mieszkańcu!

Wójt Gminy Raba Wyżna zaprasza do wypełnienia ankiety, która posłuży do inwentaryzacji wszystkich domów znajdujących się na terenie Gminy Raba Wyżna pod kątem sposobów ogrzewania, odnawialnych źródeł energii (solary, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła itp.), ocieplenia budynków.

Czytaj dalej

Drukuj

>

Wymień kocioł i nie płać mandatu

 


 

Szanowni Państwo,

 

W związku z bardzo złą jakością powietrza w sezonie zimowym, spowodowaną ogromną emisją zanieczyszczeń z domowych palenisk na węgiel i drewno, od 1 lipca 2017 roku na terenie województwa małopolskiego obowiązuje uchwała anytsmogowa1. Wszyscy mieszkańcy Małopolski są zobowiązani do stosowania postanowień uchwały:

 

Czytaj dalej

Drukuj

>

OGŁOSZENIE O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił tymczasowe wstrzymanie od dnia 1 stycznia 2019 r. naborów wniosków o dofinansowanie
w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych.

Nabór wniosków o dofinansowanie zostanie wznowiony niezwłocznie po aktualizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz dostosowaniu systemów informatycznych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej do zmian w prawie powszechnie obowiązującym, które wynikają z wejścia w życie ustawy z dnia 9 listopada 2018 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2018 roku poz. 2246).

Informacje o wznowieniu programu, będzie  można uzyskać w zakładce „Aktualności” na stronie https://www.wfos.krakow.pl/.

Drukuj

>

WZNOWIONY NABÓR WNIOSKÓW W PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu NFOŚiGW Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach Programu Czyste Powietrze.

 

Wojewódzkie fundusze od poniedziałku (21 stycznia 2019 r.) wznowią nabór wniosków o dofinansowanie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym.

Czytaj dalej

Drukuj

>

Spotkania informacyjne w ramach Programu "Czyste Powietrze"

W dniu 5 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury – Remiza OSP (Raba Wyżna 33) odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji priorytetowego Programu „Czyste Powietrze”, który realizowany będzie w latach 2018 - 2029.

W przystępny sposób zostały przybliżone założenia oraz zakres programu. W sposób warsztatowy przedstawiono możliwość aplikowania do programu w tym, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie.  

Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom.

Wnioski w ramach w/w Programu należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, nabór rozpocznie się w połowie września 2018 r. W razie szczegółowych pytań informacji udzielają pracownicy WFOŚiGW w Krakowie (Doradca energetyczny – Pan Paweł Korczak tel. 785 855 524, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji:

Czytaj dalej

Drukuj

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647