Zanieczyszczenie powietrza

>

OGŁOSZENIE O WSTRZYMANIU NABORU WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosił tymczasowe wstrzymanie od dnia 1 stycznia 2019 r. naborów wniosków o dofinansowanie
w ramach programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Sytuacja ma charakter przejściowy i wynika ze względów formalno-prawnych oraz technicznych.

Nabór wniosków o dofinansowanie zostanie wznowiony niezwłocznie po aktualizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze” oraz dostosowaniu systemów informatycznych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej do zmian w prawie powszechnie obowiązującym, które wynikają z wejścia w życie ustawy z dnia 9 listopada 2018 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. z 2018 roku poz. 2246).

Informacje o wznowieniu programu, będzie  można uzyskać w zakładce „Aktualności” na stronie https://www.wfos.krakow.pl/.

>

Spotkania informacyjne w ramach Programu "Czyste Powietrze"

W dniu 5 września br. w Gminnym Ośrodku Kultury – Remiza OSP (Raba Wyżna 33) odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji priorytetowego Programu „Czyste Powietrze”, który realizowany będzie w latach 2018 - 2029.

W przystępny sposób zostały przybliżone założenia oraz zakres programu. W sposób warsztatowy przedstawiono możliwość aplikowania do programu w tym, określenie wielkości możliwego do uzyskania dofinansowania oraz proces wypełniania wniosku o dofinansowanie.

Krajowy Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom.

Wnioski w ramach w/w Programu należy składać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, nabór rozpocznie się w połowie września 2018 r. W razie szczegółowych pytań informacji udzielają pracownicy WFOŚiGW w Krakowie (Doradca energetyczny – Pan Paweł Korczak tel. 785 855 524, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji: