QR Icon

Dnia 10 czerwca 2020 r. uruchomiona została internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. E-wnioski są już dostępne w serwisie gov.pl.

Bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu. Wystarczy wejść na www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze, wypełnić wniosek, dołączyć do niego wymagane załączniki i podpisać go, korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego, potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla osób, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie - https://portal.wfos.krakow.pl/. Aby otrzymać dofinansowanie z Programu „Czyste Powietrze” należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba odesłać w wersji papierowej na adres Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie. Można je wysłać także na adres Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej.

Jednocześnie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego uruchomiono kolejne ułatwienie w postaci Kalkulatora do wyliczenia grubości ocieplenia budynków. Kalkulator pomaga wyliczyć grubość izolacji termicznej domu przy ociepleniu wybranych przegród budowlanych – m.in. ścian, stropodachu, podłóg – oddzielających pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych. Nowe narzędzie jest intuicyjne i łatwe w obsłudze. Można z niego skorzystać na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka „Warto wiedzieć”). Będzie też dostępny na portalach beneficjenta wszystkich wojewódzkich funduszy.

Adres strony kalkulatora: https://kalkulatorczystepowietrze.kape.gov.pl/

Źródło informacji:

1. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (https://www.nfosigw.gov.pl/)
2. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (https://www.wfos.krakow.pl/)

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647