Uprzejmie informujemy wszystkich mieszkańców Gminy Raba Wyżna, że jest już dostępna deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wersji elektronicznej.

Formularz deklaracji znajduje się w katalogu usług elektronicznych Urzędu Gminy Raba Wyżna w zakładce: Podatki i opłaty -> Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi, który jest częścią Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy.

W celu skorzystania z elektronicznej drogi wymiany dokumentów należy posiadać założoną skrzynkę kontaktową i być zalogowanym. Szczegółowe informacje zawiera "Pomoc" dostępna w górnej części strony z katalogiem usług.

W karcie usługi elektronicznego formularza znajdują się między innymi informacje obejmujące opis merytoryczny, wymagane dokumenty, sposób dostarczania dokumentów, wykorzystanie skrzynki kontaktowej oraz e-formularzy, opłaty, terminy i sposób załatwienia sprawy.

Możliwość korzystania z elektronicznej deklaracji jest konsekwencją podjętej uchwały  Rady Gminy Raba Wyżna w dniu 29 sierpnia br. w sprawie „warunków i tryb składania deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkanych, położonych na obszarze Gminy Raba Wyżna za pomocą środków komunikacji elektronicznej”.

opr. Robert Migiel - Sekretarz Gminy