Impreza odbędzie się 18 sierpnia na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej. Wystąpią: zespół Future Folk oraz legendy muzyki country - Paweł Bączkowski z zespołem i zespół Zayazd.

Podczas imprezy Raba Country&Folk kultywujemy tradycję lokalną i międzynarodową.

IDEA JEST WAŻNA

Idea tej imprezy krąży wokół zamysłu kultywowania lokalnej tradycji podkreślając, że Raba Wyżna to pogranicze kultur - miejsce, w którym spotykają się kultury: podhalańska, gorczańska i orawska. Stąd pomysł, by pokazać lokalny folk, tudzież międzynarodowy. Zaprosiliśmy zatem także zagraniczne zespoły do wspólnego kultywowania folkloru. Stąd też w program imprezy włączyliśmy muzykę country - wywodzącą się z tradycyjnego amerykańskiego folku oraz bluesa. Pragniemy stworzyć święto lokalnego folkloru, podczas którego poznawać będziemy kulturę innych państw oraz tę amerykańską.

GRUNT TO RODZINA

Lokalny folklor to tradycja wielu rodzin naszego regionu, spaja i łączy pokolenia. Podobnie jest z muzyką country. Utwory country to z reguły proste piosenki oparte na schemacie rockandrollowym i liryczne ballady. To muzyka amerykańskich farmerów, którzy mieszkają na wsi i do dziś słuchają jej jadąc do pracy, bądź spędzając czas ze swoją rodziną; utwory country opowiadają o codziennych sprawach zwykłych ludzi jak miłość, praca, zabawa – ich częstym tematem bywa rodzina. Bawmy się zatem w tym dniu całymi rodzinami w rytm muzyki country i folku.

Zachęcamy do uczestnictwa w PARADZIE COUNTRY, a swój udział w imprezie podkreślmy elementem stroju kowbojskiego, indiańskiego bądź folkowego!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja pn. „Promowanie rodzimego i międzynarodowego folkloru w gminie Raba Wyżna w celu zwiększenia atrakcyjności obszaru działania LGD” mająca na celu promowanie obszaru poprzez zorganizowanie imprezy upowszechniającej rodzimą tradycję i otwartość na inne kultury oraz wydanie folderu promującego obszar LGD współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19.2 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.