W sobotę Raba Wyżna zamieniła się w stylową Rabę Country&Folk.

Przez centrum Raby przeszła widowiskowa parada COUNTRY. Wystąpili artyści związani z piknikiem country w Mrągowie - Paweł Bączkowski z zespołem oraz zespół Zayazd, z którym gościnnie zaśpiewały wokalistki Studia Piosenki Young Stars: Marta Dydziak, Nikola Knapczyk i Justyna Basisty. Natomiast Katarzyna Surowiak wykonała piosenkę z repertuaru Hanki Wójciak „Matulu”. O godzinie 20:00 na scenie wystąpił Future Folk, a nocą imprezę w rytmie amerykańskiego folku i rock'n'rolla poprowadził Marek Wacławski.

Podczas imprezy zaprezentowały się także zespoły folkowe z zagranicy. Uczestnicy Raba Country&Folk podziwiali taniec, śpiew oraz tradycyjną muzykę instrumentalną w wykonaniu zespołów Minija oraz Senoliai z Litwy, wystąpił także lokalny zespół Rabiańsko Śleboda. Tutejszy folklor był obecny także na stołach. Degustację tradycyjnych potraw orawskich i podhalańskich przygotowały stowarzyszenia: Stowarzyszenie Czarna Orawa z Harkabuza, Stowarzyszenie Orawianki z Podsarnia, Koło Gospodyń Wiejskich z Raby Wyżnej. Podczas imprezy można było skosztować różnorodnych potraw z ziemniaka przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywni Rabianie z Raby Wyżnej.

Imprezę uświetniły liczne atrakcje - wioska indiańska, zagroda jeździecka i strefa szeryfa, ponadto - nauka i pokaz tańca liniowego country w wykonaniu miłośników muzyki country z Nowego Targu oraz pokaz tańca północnoamerykańskich Indian zaprezentowany przez grupę Whitered Indians. Uczestnikom Raba Country&Folk towarzyszyła gorąca atmosfera i goście z Litwy.