Wójt Andrzej Dziwisz wziął udział w oficjalnym rozpoczęciu budowy budynku wielofunkcyjnego w Sieniawie i wbił pierwszą łopatę pod powstającą inwestycję.

- Dopięliśmy swego. Projektowanie było trudne i długotrwałe. To że się tu spotykamy jest naszym wspólnym sukcesem. Rozpoczynamy budowę obiektu i go wybudujemy. Firma jest solidna, swego czasu budowała urząd gminy, ma czas do drugiej połowy przyszłego roku i wierzę, że gdy przyjdzie termin, ten etap budowy zostanie zamknięty - powiedział wójt do zebranych na uroczystości gości, wśród których byli radni, sołtys, przedstawiciele Rady Sołeckiej, mieszkańcy wsi i przedstawiciel wykonawcy.

Wszyscy obecni złożyli podpisy na łopacie, którą jako pierwszą wbito w ziemię. Zawiśnie ona w przyszłości w budynku centrum, jako pamiątka tego wydarzenia.

Plac budowy poświęcił ksiądz proboszcz Andrzej Jeleń, który zauważył, że uroczystość odbywa się w święto Aniołów Stróżów (2 października). - To dobry znak – mówił. Wyraził przekonanie, że będą oni czuwać nad szczęśliwym przebiegiem rozpoczętej właśnie inwestycji.

Inwestycję na zlecenie Urzędu Gminy w Rabie Wyżnej realizuje firma budowana Rafała Koniecznego z Rabki-Zdroju. Jej koszt to 3,2 mln zł. Pierwszy etap, czyli budowa do stanu surowego otwartego, potrwa do połowy przyszłego roku. W przyszłości w centrum swoją siedzibę znajdą: przedszkole, żłobek, biblioteka, ośrodek zdrowia, znajdą się tu również pomieszczenia dla aktywnie działających lokalnych stowarzyszeń.

(m)