Mała Armia Janosika zrealizowała teledysk związany z obchodami Święta Niepodległości. Teledysk szybko odniósł sukces. Dzięki jego realizacji kapela została zaproszona do udziału w koncercie „Dla Niepodległej”, podczas którego 10 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie artyści Małej Armii Janosika  wykonali wiązankę pieśni legionowych.

100. rocznica odzyskania suwerenności przez Polskę to żywa lekcja historii i chcąc tę okazję wykorzystać, Mała Armia Janosika stworzyła teledysk patriotyczny. Pieśń, do której powstał teledysk to utwór „Białe róże”, a główne role w nim odegrali Katarzyna Żak i Piotr Cyrwus. Efekt tego projektu to nie tylko sam teledysk, ale przede wszystkim wartość wiedzy historycznej jaką przy jego tworzeniu otrzymali artyści z Małej Armii Janosika. Uczestnicy tego wyjątkowego projektu mogli zagłębić się w świat „tworzenia filmu”, jak i również poznać tajniki profesjonalnego studia dźwiękowego.

Teledysk na YouTube osiągnął w ciągu dwóch miesięcy ponad milion wyświetleń, a Mała Armia Janosika wraz z pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia Damianem Pałaszem została zaproszona do wzięcia udziału w ogólnopolskim wydarzeniu, którym był koncert „Dla Niepodległej” .

Na płycie Stadionu Narodowego w Warszawie zabrzmiały pieśni legionowe w wykonaniu Małej Armii Janosika. Mali artyści wystąpili obok gwiazd polskiej sceny muzycznej, z którymi na finał koncertu wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Warto dodać, że video z koncertu osiągnęło w dwa tygodnie ponad 100 tysięcy wyświetleń.

Zapraszamy do obejrzenia teledysku - https://www.youtube.com/watch?v=gfCaCS5pSX8