Karnawał to czas zabawy i domowych łakoci, więc trzeba go spędzić na wesoło. Tak też zaczęliśmy luty z Gminną Biblioteką Publiczną i Aktywnymi Rabiankami.

Sala Domu Parafialnego pękała w szwach. Dotarli goście nie tylko z Raby i szeroko rozumianego Podtatrza i Orawy ale również z Krakowa, Poznania, Opola, Skwierzyny... Na stołach czekały już pączki i oponki serowe z nadzieniem w postaci kartek z wierszami, a przy kuchni krzątały się Aktywne Rabianki smażąc na bieżąco pyszny chrust i serwując ciepłe i zimne napoje.
W słodkich zapachach odbył się turniej fraszek. Kosz unikatowych przetworów zrobionych przez Justynę Koronkiewicz (którą będziemy gościć w maju) zafundowała nam jurorka z naszego konkursu poetyckiego – Agnieszka Jarzębowska. Oceny dokonała cała sala – i smakowita nagroda powędrowała w ręce Zbigniewa Tlałki z Jabłonki. Okazuje się, że nawet teksty nieco bardziej pieprzne można podać ze smakiem i humorem.
W drugiej części zrobiło się bardziej nastrojowo – poeci czytali wiersze o zimie i o karnawale. Nie była to jednak nużąca prezentacja – mistrzom słowa towarzyszyli świetni muzycy. Zagrali: Tomasz Sawicki z zespołem (Dagmara Gałeczka - skrzypce, Kazek Humeniuk - instrumenty perkusyjne, Łukasz Gliniorz – keyboard) z Opola, Krzysztof i Alina Galasowie z Poznania oraz Leszek Lisiecki ze Skwierzyny. Po cichu powiem, że wśród czytających wypatrzyliśmy Piotra Materę, który wystąpił w programie „Mam Talent!”
Całość zamknął występ krakowskiego kabaretu Śmieszna Środa, któremu przygrywała znana już Rabianom Barbara Leśniak.