27 marca odbyła się gala finałowa pierwszej edycji konkursu „Raba Wyżna – moja gmina na pocztówce”, podczas której udekorowano laureatów. Zwyciężczynią konkursu została Maria Piczak z klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej.

Zwycięska pocztówka zostanie wydana przez Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej w formie gadżetu promującego gminę.

Do konkursu przystąpiło 30 uczestników.  Zakwalifikowanych zostało 27 prac, które spełniały wymogi regulaminowe. Konkurs skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum.  Zadaniem uczestników było własnoręczne, manualne lub cyfrowe, stworzenie projektu pocztówki ukazującej piękno gminy. Jury w składzie oceniało przede wszystkim pomysłowość, estetykę wykonania, pracochłonność i technikę. Komisja w składzie: Alicja Sokołowska (plastyk) – przewodnicząca oraz Łukasz Sowiński  (fotograf) i Anna Piaskowy (dyrektor GOK) przyznała nagrody w poszczególnych kategoriach, określonych w regulaminie konkursu, następującym osobom:

I grupa - uczniowie klas 7 - 8 szkół podstawowych

I miejsce:

- nie przyznano

II miejsce:

- Julia Wcisło (Szkoła Podstawowa nr1 im. Św. Jana Bosko w Skawie ze Szkołą Podstawową Filialną w Skawie),

- Apolonia Bogusiak (Szkoła Podstawowa nr1 im. Św. Jana Bosko w Skawie ze Szkołą Podstawową Filialną w Skawie)

III miejsce:

- nie przyznano

II grupa - uczniowie klas 3 gimnazjum

I miejsce:

-Maria Piczak (Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej)

II miejsce:

- Magdalena Kubowicz (Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej)

III miejsce:

-nie przyznano

Wyróżnienie:

- Karolina Wagner (Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej),

- Małgorzata Sularz (Szkoła Podstawowa nr1 im. Św. Jana Bosko w Skawie ze Szkołą Podstawową Filialną w Skawie),

- Emilia Wojtyczko (Szkoła Podstawowa nr1 im. Św. Jana Bosko w Skawie ze Szkołą Podstawową Filialną w Skawie),

- Dawid Wójciak (Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej).

Konkurs zainicjowali nauczyciele Aleksandra Maciaszek i Iwona Zielonka-Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Bosko w Skawie oraz Marta Dziwisz-Wojciechowska i Mariola Chowaniec ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rabie Wyżnej, którzy wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury czuwali nad organizacją przedsięwzięcia.