Jak co roku, dzieci z gminy Raba Wyżna świętowały Dzień Dziecka w Krakowie. Zwiedzanie kopalni soli, uczta w McDonaldzie i zabawa w kręgielni – to atrakcje, które miały przysporzyć radości dzieciom.

Dzieciaki rozpoczęły swoją przygodę od wizyty w Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie wzięły udział w programie „Śladami Legend”. Podzieleni na dwie grupy zwiedzali wraz z przewodnikami zabytkową trasę turystyczną. Wyprawa okraszona była dawką humoru, podczas wyprawy dzieciaki spotkały skarbnika – ducha kopalni, który urządził dla nich konkurs wykonywania dawnej pracy górniczej zwanej toczeniem bałwana solnego. Ponadto skarbnik, kończąc opowieści o kopalni, wybrał uczestniczkę wycieczki, której wręczył pierścień i nazwał Kingą, a potem poprosił, by zasiadła na tronie jako księżna Kinga, dzisiaj święta Kinga – patronka górników solnych. W trakcie zwiedzania grupa dzieciaków z gminy Raba Wyżna wzięła udział w pokazach naukowych będących punktem programu Dnia Dziecka organizowanego w wielickich podziemiach. Z kolei nadszedł czas na fast food, czyli wizytę w McDonaldzie. Największą jednak atrakcją sobotniego wyjazdu była zabawa w kręgielni na terenie PINK BOWLING & CLUB w Krakowie. W klubie odbywał się wtedy „Bajkowy Dzień Dziecka”, dlatego grupa z gminy Raba Wyżna skorzystała z atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję.