Gabriela Szyszka, 19 letnia studentka z Rabki-Zdroju, kształcąca się wokalnie w Studio Piosenki Young Stars w Rabie Wyżnej, którego instruktorem wokalnym i właścicielem jest Beata Czajka- Rolińska zdobyła Nagrodę Główną 4. Ogólnopolskiego Danuta Rinn Festiwalu za wykonanie piosenki „Spokojnie, kochany”.

16 listopada w warszawskim Domu Kultury Kadr podczas uroczystej gali laureatów festiwalu, wręczając nagrodę, przedstawicielka Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych, aktorka, wokalistka i tancerka Ewa Kuklińska powiedziała, że jury było zgodne, a werdykt jednogłośny. Przedstawiła Gabrysię, laureatkę nagrody głównej jako „niezmiernie wrażliwą i świadomą artystkę”. Gabrysia otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 euro oraz nagrodę europarlamentarzysty Bartosza Arłukowicza – wyjazd do Brukseli, zwiedzanie europarlamentu oraz miasta.

Festiwal jest wieloetapowy – Gabriela wzięła udział najpierw w eliminacjach regionalnych, organizowanych przez MGOKiS Dobczyce. Następnym etapem były półfinały w Opinogórze, w przepięknym Muzeum Romantyzmu, gdzie jury pod przewodnictwem Danuty Błażejczyk wybrało do finału 15 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Finał odbył się w Warszawie 15 listopada, wokalistom towarzyszył Artur Grudziński Band. W jury zasiedli: Monika Urlik, Ewa Kuklińska i Zbigniew Darda. Wytypowali oni 8 laureatów – zapraszając ich do gali laureatów, którą poprowadziła Maria Szabłowska. Wśród tych laureatów znalazła się Gabrysia Szyszka, która otrzymała nagrodę główną – GRAND PRIX Festiwalu.

Głównym organizatorem wydarzenia jest znakomita wokalistka jazzowa Danuta Błażejczyk, która tym festiwalem popularyzuje dorobek artystyczny swojej wspaniałej koleżanki Danuty Rinn. W tym roku oprócz utworów Danuty Rinn, młodzież (festiwal jest przeznaczony dla wokalistów w wieku 12-35 lat) mogła zaprezentować również twórczość Andrzeja Rybińskiego, który był gwiazdą wieczoru podczas Gali Finałowej.