W piątek (22 listopada) odbyło się uroczyste posumowanie VIII Gminnego Konkursu Plastycznego „Pomagając stajemy się lepsi” organizowanego co roku przez Szkołę Podstawową Nr 3 im. Św. Brata Alberta w Skawie.

W uroczystości wręczenia nagród zwycięzcom, uczestniczyli: zastępca wójta Rafał Grygorowicz, siostra Ksenia z Domu Generalnego sióstr Albertynek z Krakowa, Alicja Sokołowska - przewodnicząca jury oraz nagrodzeni uczniowie ze swoimi opiekunami. Uczniowie klasy VIII wykonali program artystyczny o życiu patrona szkoły, a kółko teatralne przedstawiło sztukę pt. „Warto pomagać" nawiązującą do tematu konkursu. Następnie zostały wręczone nagrody i wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Raba Wyżna. Zgłoszono 37 prac. Oceny prac dokonała komisja w składzie:

Przewodnicząca: Alicja Sokołowska – artysta plastyk z Chabówki, absolwent szkoły artystycznej im. Kenara w Zakopanym Członkowie: Maria Twaróg – plastyk - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów walk o wolność w Rdzawce Elżbieta Jamróz - plastyk – Szkoła Podstawowa im. A. Zachary w Ponicach.

Jury oceniało technikę wykonania pracy, oryginalność kompozycji, zgodność tematyczną, pomysłowość i przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

Klasy I-III
I miejsce – Hanna Plewa