Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zorganizował w tym roku Babski Wieczór – wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

W niedzielę (8 marca) do sali widowiskowej w remizie OSP w Rabie Wyżnej przybyły panie, by spędzić we własnym gronie szalony wieczór z wieloma atrakcjami. Urocze spotkanie kobiet gwarantowały atrakcje programu skupione wokół hasła, jak odnaleźć własny styl i siebie lub co zrobić, by dobrze się ubrać.

W gruncie rzeczy chodziło o to, by podczas eventu kobiety dostały pełen pakiet informacji o wizerunku współczesnej kobiety - kobiety łączącej pracę z obowiązkami związanymi z prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci, ale wciąż zadbanej i atrakcyjnej. Aby wyczerpać temat konieczne były pewne punkty programu, a przede wszystkim wystąpienia i rady stylistki i brafitterek.

Spotkanie poprowadziły dwie projektantki z ProFeminy Eugenia Jugaj i Beata Kulig-Gołąbek. Twórczynie ProFeminy połączyły pasję i pracę i od kilku lat zajmują się wizerunkiem współczesnej kobiety, zapraszając do współpracy wielu specjalistów wizerunku.

Podczas wieczoru, zaproszona do projektu stylistka Justyna Kowalcze pokazała metamorfozę wizerunku czterech pań, mieszkanek gminy Raba Wyżna, które na kilka tygodni przed eventem zdecydowały się oddać w jej ręce. Kolorowy show, czyli metamorfoza pań ujawniła wiele tajemnic, jakie skrywa odpowiedni dobór ubrania. Uczestniczki projektu stały się nie tyko wyzwaniem dla Justyny, ale też mogły poczuć się inaczej w nowej kreacji i przede wszystkim dobrze się bawić. Uzupełnieniem wizerunkowego show było przedstawienie przez stylistkę kilku magicznych trików, które pozwalają kobiecie wyglądać lepiej.

O stanikowych sekretach opowiedziały brafitterki, czyli panie, które zajmują się doborem biustonoszy, wyjaśniły, jak ważny jest dobór bielizny dla zdrowia i pięknego wyglądu.

Całość wydarzenia dopełniło muzyczne show w wykonaniu artystki grającej na pile do drewna. Podczas nieco kabaretowo-teatralnego spektaklu słuchaczki wprowadzone zostały w tajniki gry na pile.

Babski wieczór mógłby trwać w nieskończoność. Działo się nie tylko na scenie. W przerwie można było odwiedzić stoiska z torebkami, ubraniami, biżuterią oraz kosmetykami, poznać się i wymienić opiniami. Towarzyskiemu spotkaniu pikanterii dodał wyśmienity poczęstunek, w eleganckim wydaniu.