Rejestracji na szczepienie przeciw COVID19 możesz do-konać na kilka sposobów:

Grafika z informacją o sposobach rejestracji na szczepienia

• Zgłoś się na całodobowej bezpłatnej infolinii 989
Przygotuj numer PESEL i kod pocztowy. Podaj konsultantowi swoje imię i nazwisko, PESEL i numer kontaktowy (opcjonalnie). Wybierz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Po rozmowie na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia szcze-pienia. Jeśli nie uda Ci się połączyć z konsultantem, zostaniesz prze-kierowany do automatycznej rejestracji. Automat zaproponuje Ci kilka opcji, wybierz „Chcę zapisać się na szczepienie”. Poprosimy o numer PESEL i Twój kod pocztowy. Potem wybierzesz dla siebie dogodny termin szczepienia
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU:
Do każdego pacjenta, który nie otrzyma terminu podczas rozmowy, konsultanci oddzwonią, gdy dostępne będą nowe terminy szczepień.

• Formularz Jeśli nie znalazłeś wolnego terminu, wypełnij prosty formularz na szczepimysie.pacjent.gov.pl – wpisz numer pesel, kod pocztowy, adres mejla, nr telefonu. W mejlu będzie potwierdzenie rejestracji i informacja, że jeśli pojawi się nowy termin szczepienia w twojej okolicy, otrzymasz wiadomość.

• Wyślij SMS Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie. Otrzymasz SMS z tego numeru z prośbą o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie blisko Twojego domu. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, wybierzesz inny. Po zareje-strowaniu, na dobę przed szczepieniem, otrzymasz SMS-a przypo-minającego o terminie i miejscu.
JEŚLI NIE BĘDZIE WOLNEGO TERMINU: do wszystkich osób, które wyślą SMS, oddzwoni konsultant infolinii po uruchomieniu nowych terminów szczepień.

• Skorzystaj z e-Rejestracji
e-Rejestracja dostępna jest na stronie pacjent.gov.pl. Potrzebny jest do tego profil zaufany. System zaproponuje Ci pięć dostępnych ter-minów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci paso-wał albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z wy-szukiwarki i wskażesz datę i miejsce. Po zarezerwowaniu terminu otrzymasz SMS. Kolejny SMS z przypomnieniem o szczepieniu do-staniesz dzień przed terminem.

Zarejestruj się w punkcie szczepień

Przygotowano na podstawie informacji z www.gov.pl/szczepimysie
PSSE Nowy Targ, 24.1.2021.

Przeczytaj również: Szczepienia przeciwko Covid-19 w Gminie Raba Wyżna