QR Icon

Gmina Raba Wyżna od 2007 roku prowadzi współpracę ze Słowacką gminą Ganovce. Współpraca ma na celu zacieśnienie więzi pomiędzy społecznościami obu gmin i odbywa się w zakresie kulturalno-sportowym.

Młodzież słowacka uczestniczy w uroczystościach organizowanych w gminie Raba Wyżna, a  mieszkańcy naszej gminy biorą udział w spotkaniach organizowanych na terenie gminy Ganovce.

 

Współpraca polsko-słowacka związana jest również z realizowanymi projektami unijnymi za pośrednictwem Euroregionu Tatry. Pomysł współpracy w tym zakresie zrodził się podczas licznych spotkań polsko-słowackich, podczas których zauważono możliwość poznania wzajemnej historii i kultury regionów leżących na polsko-słowackiej granicy.

  • W 2010 roku zrealizowany został projekt "Szlakami hstorii i kultury, czyli Polsko-Słowackie wędrówki rowerowe obejmujące miejsca historyczne i kulturalne", w ramach którego młodzież polska i słowacka poznawała swoje regiony i ich historię. Projekt zaowocował wydaniem mapy szlaków z naniesionymi obiektami historycznymi oraz oznakowaniem obiektów tablicami informacyjnymi w językach polskim, słowackim oraz angielskim.

 

  • W 2010 roku realizowany był projekt „Euroliga-Edycja Polska, Polsko-Słowacka Liga Amatorskiej Piłki Siatkowej“ przy współpracy ze słowackim gimnazjum w Popradzie. W ciągu roku trwania projektu młodzież uczestniczyła w rozgrywkach piłki siatkowej, obozie sportowym w czasie którego doskonalili swoje umiejętności pod okiem trenerów.

 

  • Od 2010 roku gmina Raba Wyżna współpracuje z gminą Torysky ze Słowacji w ramach projektu unijnego "Dziedzictwo" realizowanego za pośrednictwem Euroregionu Tatry. Projekt w którym pełnimy rolę partnera ma na celu poznanie gminy Torysky oraz współpracę w zakresie wymiany doświadczeń.

Partnerska Gmina

Wizyta nowych władz Gminy Ganovce

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Gminy w Rabie Wyżnej gościliśmy z krótką wizytą nowo wybranego  Wójta partnerskiej Gminy Ganovce pana Michala Materný.

Gmina Ganovce

Obec Gánovce leží priamo pod Tatrami, 3 km na juhovýchod od Popradu, Popradskej kotliny, v doline Gánovského potoka. Má veľmi pekné okolie  s bohatou históriou.

Strona internetowa: http://www.ganovce.sk/


Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647