QR Icon

W najbliższą niedzielę 21 września odbędą się zebrania wiejskie.

 

Sieniawa godz.14.00  - Remiza OSP

Ogłoszenia i Informacje

Polska Wieś - Dziedzictwo i Przyszłość - Konkurs

                                     

 

 

"Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"


Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

  1. Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;

     

  2. Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

W konkursie preferowane są prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań, napisane w sposób atrakcyjny dla potencjalnych czytelników.

Spośród zgłoszonych prac Kapituła Konkursowa wybierze dwa wyróżniające się opracowania. Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.


Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2019 r.


Regulamin i wymagane dokumenty dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej organizatora www.fdpa.org.pl oraz są dostępne w formie wydruku w siedzibie Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, ul. Gombrowicza 19, 01-682 Warszawa. Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Sylwia Konopacka-Bąk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 695 116 110; 22 864 03 90. Informacje na temat poprzednich edycji konkursu, Kapituły Konkursowej i laureatów można znaleźć na stronie internetowej www.fdpa.org.pl oraz na www.facebook.com/Fundacja.FDPA.

 

KOWR czeka na zgłoszenia do „Bitwy Regionów”

Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca br.

Więcej…

INFORMACJA

 

Wójt Gminy Raba Wyżna informuje, że Gminny Program Opieki nad Zabytkami dla Gminy Raba Wyżna na lata 2019 – 2022 został przyjęty Uchwałą Rady Gminy Raba Wyżna nr IV/42/2019 z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Raba Wyżna na lata 2019 – 2022. Gminny Program Opieki nad Zabytkami Gminy Raba Wyżna na lata 2019 – 2022 zawiera wykaz obiektów znajdujących się w Gminnej Ewidencji Zabytków z terenu Gminy Raba Wyżna. Z wykazem tym zainteresowani mieszkańcy mogą zapoznać się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, na stronie Urzędu Gminy, jak również w Urzędzie Gminy Raba Wyżna w Referacie Geodezji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska- pokój 3-02.

Więcej…

Zarządzenie Wójta Gminy Raba Wyżna dot. dzierżawy nieruchomości

Zarządzenie NR 28/2019 Wójta Gminy Raba Wyżna z dnia 01 marca 2019 roku

w sprawie ogłoszenia wykazu nieruchomości stanowiących własność Gminy Raba Wyżna przeznaczonych do dzierżawy.

Więcej…

Dni otwarte Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne - Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie zaprasza do udziału w Dniach Otwartych. W każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 8.00 do 14.00 pracownicy będą udzielać wszelkich informacji oraz porad związanych z gospodarką wodną - odpowiedzą na pytania, pomogą wypełnić wniosek, sprawdzą niezbędną dokumentację.

Więcej…

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647