QR Icon

 W dniach od 20-24 sierpnia w miejscowości Skawa została zorganizowana akcja półkolonii dla dzieci z naszej miejscowości.

I tym razem obecność dzieci dopisała. W półkolonii wzięło udział aż 57 osób. Hasłem przewodnim tegorocznych półkolonii było: „Znajdź przyjaciela – czy to takie trudne?”.
      Nasza wakacyjna zabawa  została oparta  na wartościach jakie człowiek powinien sobą reprezentować na co dzień. Wiele mogliśmy również wywnioskować z filmu animowanego pt. „Skok przez płot” ,który nie tylko nas rozbawiał lecz także z którego mogliśmy wyciągnąć jakieś wnioski.
W pierwszym dniu dzieciaki zostały przydzielone  do grup, która miała swoich animatorów. Pod ich nadzorem oraz Ks. Mieczysława i Pani Marty nie sposób było się nudzić. W drugim dniu było szaleństwo na basenach termalnych w Szaflarach oraz odwiedziliśmy Ludźmierz. Kolejnego dnia był dzień sportu. We czwartek mieliśmy okazje pojechać na wycieczkę. Trasa przybiegała od kościółka na Górze piątkowej do Rabki – Zdrój. Tam przy leśniczówce był gril. W ostatnim dniu były zabawy i rozdanie nagród za różne konkurencje.
       Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom ! A w szczególności Ks. Piotrowi, Ks. Mieczysławowi, Pani Marcie, animatorom oraz  wszystkim osobom którzy przyczynili do umilenia naszych wspólnych wakacji. Specjalne podziękowanie kierujemy pod adresem Urzędu Gminy Raba Wyżna za finansowe wsparcie naszej akcji.

Damian Czyszczoń – animator

Ogłoszenia i Informacje

E-dowód w dłoni, eDO App w telefonie

Właściciele e-dowodów od dziś nie potrzebują już czytnika, by móc zalogować się do usług e-administracji lub potwierdzić profil zaufany. Do sklepu Google Play trafiła właśnie aplikacja eDO App, która skutecznie go zastępuje.

Więcej…

Przypomnienie - trwa nabór wniosków na wywóz i unieszkodliwianie azbestu

Wójt Gminy Raba Wyżna przypomina mieszkańcom o możliwości składania wniosków do projektu pn. „Unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest z terenu gminy Raba Wyżna”, nr projektu RPMP.05.02.02-12-1106/17, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Więcej…

Znaleziono suczkę w Rabie Wyżnej

W miejscowości Raba Wyżna (w okolicy Orlika) została znaleziona mała suczka.

Zwierze posiada czarna obrożę, jest zadbane i bardzo przyjazne.


Aktualnie przebywa w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu.

Jeśli ktoś rozpoznaje psa, zna właściciela lub jest zainteresowany adopcją prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Rabie Wyżnej - 18 269 12 66.

Więcej…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje teraz różnorakie możliwości skorzystania z rolniczych funduszy.

Dla rolników młodszych i starszych; z większymi i mniejszymi gospodarstwami; na inwestycje w rozwój lub podniesienie po klęskach i zabezpieczenie przed kolejnymi; na nawadnianie i zalesianie; dla tych, co indywidualnie i tych co wolą grupą - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje teraz różnorakie możliwości skorzystania z rolniczych funduszy.  

Więcej…

Wyłoniono wykonawcę rozbudowy drogi w Spytkowicach i Rabie Wyżnej

Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu rozstrzygnął przetarg na realizację inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1665K Skawa – Raba Wyżna w km od 5+541,60 do km 6+972,07,00 w miejscowości Spytkowice i Raba Wyżna”. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma HOLL-BUD z Podwilka.

Więcej…

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647