QR Icon


20 czerwca 2016 roku odbył się II etap wojewódzkiego konkursu

wiedzy o regionie pn. „Moja mała Ojczyzna” przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”, będącego częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2016 roku pn. „MECENAT MALOPOLSKI”.
Do wojewódzkiego konkursu wiedzy o regionie pn. „Moja mała Ojczyzna” – III edycja zgłosiło się 638 uczestników z terenu powiatu limanowskiego, nowosądeckiego oraz nowotarskiego, łącznie ze szkół podstawowych, jak i szkół gimnazjalnych. Pierwszy etap odbył się za pomocą platformy Moodle, który zweryfikował uczestników do II etapu. W II etapie udział wzięło 20 uczniów ze szkół podstawowych oraz 27 uczniów ze szkół gimnazjalnych.
I tak w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Adrian Frączek – Szkoła Podstawowa im. Józefa Marka w Tymbarku, II miejsce – Przemysław Siciarz, Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej, III miejsce – Jolanta Sułkowska, Szkoła Podstawowa w Łukowicy, miejsce IV – Kacper Dutka, Szkoła Podstawowa w Kamionce Małej, miejsce V – Piotr Ślazyk, Zespół Szkół Podstawowych w Słopnicach, miejsce VI – Dawid Waligóra, Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.
Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Justyna Uryga – Publiczne Gimnazjum w Pisarzowej, II miejsce – Karolina Gizicka, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy, III miejsce – Zuzanna Gawron, Gimnazjum im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce, miejsce IV – Angelika Syktus, Gimnazjum im. Michała Sędziwoja w Łukowicy, miejsce V – Kinga Gizicka, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy oraz miejsce VI – Monika Szołdrowska – Publiczne Gimnazjum w Męcinie.
II etap wojewódzkiego konkursu wiedzy o regionie pn. „Moja mała Ojczyzna” – III edycja odbył się 20 czerwca br. o godzinie 10.15 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Uczniowie pełni zapału i optymizmu przystąpili do rozwiązywania testu. Po 30 minutach prace zostały zebrane, a Uczestnicy konkursu wraz z Opiekunami udali się na poczęstunek do Restauracji „Siwy Brzeg” w Limanowej. W tym czasie Organizatorzy konkursu sprawdzali poprawność testów, po czym odbyło się oficjalne wręczanie dyplomów dla Opiekunów oraz Uczestników – Laureatów i Finalistów.
Sponsorami nagród rzeczowych w konkursie „Moja mała Ojczyzna” – III edycja byli: Urszula Nowogórska, Sławomir Zapała, Dawid Kubacki, TYMBARK - MWS SP. Z O.O. SP. K., Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe WOLIMEX Eugeniusz Wojak oraz Przedsiębiorstwo produkcji lodów KORAL. Serdecznie dziękujemy Państwu za zainteresowanie oraz rzeczowe wsparcie!
Dziękujemy także Pani Marii Szkarłat – Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej za udostępnienie budynku szkolnego na potrzeby konkursu.
Na uroczystości tej obecni byli: Pani Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pani Maria Szkarłat – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, Pan Bronisław Dutka – Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”, Pan Mateusz Dutka - Wiceprezes Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”, Pani Iwona Kuzak – Skarbnik Stowarzyszenia „Razem dla Regionu”, Pani Ewelina Król oraz Pani Anna Waligóra.
Jak widać, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Tak więc rekord z lat ubiegłych znów został pobity, z czego Organizatorzy są bardzo dumni i nie ukrywają zadowolenia z osiągniętego sukcesu.
RdR

Galeria zdjęć tutaj.

Urząd Gminy Raba Wyżna

Dane Adresowe:

34-721 Raba Wyżna 41
Telefon Centrala UG:
Tel.: +48 18 269 12 50
Fax:  +48 18 269 12 51

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

NIP: 735-10-44-417
REGON: 000551970

Godziny pracy

poniedziałek - piątek        7:45 - 15:45

Gmina Raba Wyżna

Kod terytorialny :  1211112
NIP: 735-285-48-45
REGON: 491892647