W dniu 16 marca 2019 r. w sali konferencyjnej na terenie Pałacu Seniora w Rokicinach Podhalańskich odbyło się pierwsze spotkanie nowo wybranych Sołtysów oraz członków Rad sołeckich z terenu naszej Gminy.
Inicjatorem spotkania był Wójt Gminy Pan Andrzej Dziwisz, który
na samym początku powitał zebranych  gości oraz złożył wszystkim sołtysom oraz członkom rad sołeckich życzenia z okazji niedawno przypadającego Dnia Sołtysa.

Pan Wójt nowo wybranym sołtysom życzył skutecznej i owocnej działalności, a przede wszystkim zadowolenia z wykonywanego mandatu społecznego, ponieważ jak podkreślił jest to zaszczytna ale bardzo trudna funkcja.
Dalszą część spotkania poprowadził Pan Robert Migiel – sekretarz gminy, który bardzo szczegółowo przedstawił informację dotyczące roli sołtysa i członków rad sołeckich, wydatkowania środków z funduszu sołeckiego oraz ochrony danych osobowych.
W spotkaniu udział wzięła również Przedstawicielka Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, która przybliżyła informacje na temat działalności Fundacji oraz przekazała informacje o aktualnych projektach realizowanych przez Fundację.
Każdy z sołtysów podczas spotkania otrzymał materiały pomocne do wykonywania funkcji sołtysa wraz ze wzorami dokumentów. Sołtysom zostały również przekazane informację  dotyczące Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami dla Gminy Raba Wyżna na lata 2019-2022 oraz ankiety dotyczące inwentaryzacji wszystkich domów znajdujących się na terenie Gminy Raba Wyżna pod kątem sposobów ogrzewania, odnawialnych źródeł energii (solary, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła itp.), ocieplenia budynków, z prośbą o rozpropagowanie wśród mieszkańców swoich sołectw.

Inf. własna.

Spotkanie z sołtysami i radami sołeckimi