Celem projektu jest wsparcie 700 osób, które powróciły bądź zamierzają powrócić z zagranicy do Małopolski, w zdobyciu zatrudnienia, wykorzystaniu kompetencji i kwalifikacji nabytych za granicą oraz poprawa ich sytuacji na rynku pracy, poprzez uczestnictwo w specjalistycznej usłudze poradnictwa zawodowego, indywidualnych konsultacjach oraz możliwości skorzystania z usług specjalistycznych (prawnych, podatkowych, psychologicznych) udziału w sesjach mastermind czy skorzystania z punktu co-workingu.

Grafika projektu: Wróć z Powerem!
Grupa docelowa
Osoby mieszkające lub planujące się osiedlić na terenie województwa Małopolskiego, w wieku 18 – 29 lat, które przebywały za granicą Polski przez co najmniej 6 miesięcy w związku z zamiarem stałego pobytu, które zamierzają powrócić lub przebywają w Polsce nie dłużej niż 6 (osoby pracujące) lub 12 miesięcy (osoby niezatrudnione) i w momencie rekrutacji deklarują chęć pobytu stałego, podjęcia zatrudnienia lub innej pracy w Polsce. Reemigranci mogą zostać Uczestnikiem projektu niezależnie od statusu na rynku pracy (bierni, bezrobotni, pracujący).
Uczestnikiem może zostać osoba, która spełnia kryteria obligatoryjne:
1) wiek 18 – 29 r.ż ,
2) mieszka na terenie województwa małopolskiego lub planuje osiedlić się na terenie województwa małopolskiego,
3) była za granicą co najmniej 6 miesięcy w związku z zamiarem stałego pobytu,
4) data powrotu:
a) nie dalej niż 6 miesięcy od dnia rekrutacji w przypadku pracujących lub
b) nie dalej niż 12 miesięcy od dnia rekrutacji w przypadku osoby bez pracy.

Formy wsparcia:

poradnictwo zawodowe dla każdego uczestnika w formie bilansowania kompetencji,
    bezpośrednie konsultacje,
    porady zdalne w ramach prowadzonego dyżuru telefonicznego,
    usługi doradztwa specjalistycznego (doradztwo prawne, podatkowe, psychologiczne),
    usługi tłumaczeń przysięgłych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zdobyte za granicą umożliwiające ich wykorzystanie na lokalnym rynku pracy,
    punkty Co-Workingu,
    sesje mastermind, podczas których możliwa jest wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą, nawiązywanie współpracy, wykorzystanie potencjału innych osób do rozwiązywania konkretnych problemów, zwiększenie pewności siebie i motywacji do działania.

Tu skorzystaj z tłumaczenia dokumentów: https://wupkrakow.praca.gov.pl/-/13781820-skorzystaj-z-tlumaczenia-dokumentow

Źródło i więcej informacji: https://wupkrakow.praca.gov.pl/-/12904910-wroc-z-powerem-